15 jul
2026

Nieuwe directeur voor de Geschillenkamer van de GBA

De Kamer van volksvertegenwoordigers heeft magistraat Dirk Van Der Kelen benoemd tot nieuwe directeur van de Geschillenkamer van de Gegevensbeschermingsautoriteit (GBA). Hij volgt Hielke Hijmans op, die in mei 2026 zijn functie neerlegde. Dirk Van Der Kelen legde op woensdag 15 juli de eed af. Daarmee is het Directiecomité van de GBA opnieuw voltallig.


Dirk Van Der Kelen – directeur van de Geschillenkamer

Dirk Van Der Kelen behaalde een master en een aggregaat in de rechten, evenals een master in de criminologie aan de Universiteit Gent (UGent). Daarnaast behaalde hij een master-na-master in het sociaal recht aan de Vrije Universiteit Brussel (VUB).

Dirk Van Der Kelen is een magistraat met een lange loopbaan in de academische wereld, binnen het rechtswezen, en op het gebied van de bescherming van de persoonlijke levenssfeer. Hij was onder meer (plaatsvervangend) voorzitter van de Commissie voor de bescherming van de persoonlijke levenssfeer (de voorganger van de GBA), raadsheer in het hof van beroep (Gent), voorzitter van de rechtbank van eerste aanleg (Oost-Vlaanderen) en lid, later voorzitter ad interim, van het College van de hoven en rechtbanken. Ook binnen de GBA is Dirk Van Der Kelen geen onbekende. Hij was eerst extern lid (van de Geschillenkamer), vervolgens deskundige en vanaf vandaag directeur van de Geschillenkamer.

De Geschillenkamer is het orgaan van de GBA dat bevoegd is om uitspraak te doen over klachten en, waar nodig, (financiële of niet-financiële) sancties op te leggen. Meer informatie over de Geschillenkamer vindt u op de pagina “Organisatie”.

De GBA is verheugd weer op een voltallig Directiecomité te kunnen rekenen.

 

Interessante links